DOROTHEA ZE SOLNÉ
chovatelská stanice malých bílých a černých kníračů

novinky foto naše feny naši psi nakryté feny štěňata odchovy rodokmen naše seniorky odkazy o stanici kde nás najdete in memory kniha návštěv


O STANICIJiž dlouhou dobu jsme se starali o dvě malé černé kníračky fenečky. Když nám jedna z nich umřela, tak jsme to tak těžce nesli a jeji dcera Sára také, že jsme se rozhodli si pořídit nové štěňátko a Sárance novou přítelkyni, aby jí nebylo smutno.

Dočetli jsme se, že se chovají i bílí kníračci, a tak jsme zavolali na inzerát, který jsme našli v PES PŘÍTEL ČLOVĚKA. Byli jsme zklamáni, protože nebyla ani jedna fenečka, ale paní byla tak hodná, že jsme zůstali v kontaktu a na další rok v květnu 2003 se narodila už i naše Dorotka. Slovo dalo slovo a my si pro naši vyvolenou jeli s nadšením, pro nový přírustek do rodiny.

Tím chci poděkovat i paní Ing. H. Kovaříkové, že na nás čekala, věřila a měla pro nás rady i čas.

Všechno proběhlo tak jak mělo a my jsme odjížděli velmi uspokojeni domů s tím, že si založíme chovatelskou stanici.

Po několika úspěších, bonitaci a svodu už nebylo o čem rozhodovat. V zhledem k tomu, že nám naše malá holka Dorothea z Malé Štěpánské přinesla tolik radostí a štěstí, jsme se rozhodli po ní pojmenovat naši chovatelskou stanici DOROTHEA ZE SOLNÉ, která vznikla v březnu 2005.

Všem začátečníkům chovatelům přejeme taky tak mnoho úspěchů, štěstí, pochopení a kvalitní lidské vztahy.